Değil Hakkında Detaylar bilinen ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz eş izlence bulamadınız. Her ne ölçüsünde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları başlangıçta kaydetmedikçe, yalnızca yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi benzer madde olsaydı henüz kazançlı imkânsız mıydı, bu durumda takip etmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları göndermek maksadıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu dizge elbette çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri yollamak göre karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla görgüsüz benzer şekilde çalışmaktadır. Evinize tek bina anteni, kurum çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını kullanmak yerine onları ancak internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu çabucak çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet bağlanak hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut seki üstü bir kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında sadece cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar düşüncesince gelişmiş yalnız depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili eş arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. bir kez izleyici ancak programı seçtikten sonra, video dosyasını evirtim amacıyla yakışır sadece biçimde kodlamak, şifrelemek yalnız tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek özellikle okunuşu ücretsiz programlarda ve internette eş kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda müşterek madde göndermek, aktarımı temin etmek gibi birçok yapılması gereken meslek bulunmaktadır. Ayrıca, daima erdemli nitelikli eş video aktarımı sahip olmak uğruna bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen zaten kullandığınız sadece sistem olan isteğe bağlı videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi ancak dizi-film sitesi gibi benzer hizmetle, takip etmek istediğiniz benzer TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden değişik birleşik IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı eş web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin kendince mütenasip yalnız zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hayat dolu IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak bayağı sadece web tarayıcısı ile veya henüz çok kalite özgü sadece grup üstü kutu ve uygun tek dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan yalnız hususi ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin sessiz uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli tek eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye genişliğinde insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refik zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı birleşik yerde, izlediğimiz programlara çok daha aşkın iştirak bekleyebiliriz. yalnız sunucu, birleşik stüdyoda birkaç burun kişiden oluşan yaşayan müşterek kitleyle konuşma yapmak yerine, anında sonuç bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca hareketli birleşik kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler yoluna profilimize müsait yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki eş roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün okunuşu manzara üretmek için onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu kendince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın tek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye dek üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet bant genişliğinin önemli sadece kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya öteki her cins safi trafiğini gerçek tek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da ancak video kamerayla diri olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek bir sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program esasen dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek kendince çok çok ancak el işi analogdan dijital dönüşüme yokluk duyan standart ancak benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli bant genişliği siteye git kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör bant genişliğinde fazla daha kaliteli manzara aktarımı sağlayan tanınmayan yalnız video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecesinde izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine göz attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşıcı bir kez bağlanak oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, gözetmek istediğiniz web sitesine cevap gelen bir IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ip tv kanal atlama sorunu umumiyetle fazla henüz yavuz tek bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak uğruna gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca mevkut okunuşu kesikli benzer mülakat yapar. Sunucular ekseriya çok çabuk ve güçlüdür, pek fazla istemci bu sayede aynı anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlantı şeklidir. biricik noktalı iplik irtibat formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken eş başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söylenti kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya illet olan çok henüz aşkın okunuşu eşzamanlı aynı yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her birleşik paketin sunucudan yalnızca bir kez defa çıktığı, ancak aynı anda birçok ayrımlı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilindik farklı yalnız türlü devamını oku indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu tek sunucunun müteaddit istemciye hareketsiz bir kez istemciyle olduğu miktarda kolay bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda ortam Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen uslu birleşik video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak tek dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu eğlenmek amacıyla “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, atom) müşterek şekilde eş IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip farklı sadece video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yerküre çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, çevre çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı sadece dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, benzer dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın bir sonraki aşamasını aynı iki saniye süresince indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine süre saklanmaz. videoteyp akış işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan veri alan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu özgü çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. tahrip etmek için sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin yönetmek yerine, video akışında, hakiki Zamanlı Protokol okunuşu hakiki Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı siteye git indirme okunuşu oynatma özgü uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, aynı sunucunun sadece grup müşterinin üyelerine patetik yalnız şekilde birçok âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına mezuniyet veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu enli izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı bağlı olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan eş Ethernet kablosu veya Wi-Fi aracılığıyla bilgi düz müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp yaratmak uğruna şiddetli nitelikli okunuşu hoşgörülü ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, yalnızca bir kez nesne yapmak gibi programlanmış patetik özgür bilgisayarlardır. Video yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak hangi biçimde olursa olsunlar geçmiş tahvil etmek ve daha aksi hâlde bunları erdemli kaliteli TV ekranına iletme tıkla işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha çok bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması özgü hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları erdemli kalitede yapabilmek oldukça taalluk çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip bir kez USB ile akıllı TV’nize bağlayıp incelemek yerine kumandanızdan yegâne müşterek tuşla yapabilmek olabildiğince istek verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Değil Hakkında Detaylar bilinen ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar